Interview s cestovatelem Bartem část 1- Transsibiřská magistrála a stopování

aaaaa

Na své cestě po Jihovýchodní Asii jsem potkal velmi zajímavého Polského cestovatele, který jako mnoho jiných, cestoval sám. Rozhodl jsem se s ním udělat interview a tím a začít sérii rozhovorů se zajímavými cestovateli. Omluvte prosím mluvenou řeč a chyby a občas zjednodušený překlad.

If you speak English, you can listen to the recording. I am sorry for some mistakes.

Recording of the interview in English:

Český překlad rozhovoru s Bartem

Vašek: Jsem tu s Bartem, cestovatelem a zajímavým člověkem z Polska. Řekni nám prosím něco o sobě.

Bart: Zdravím vás, jsem z Krakowa v Polsku a cestuji po Jihovýchodní Asii už jeden měsíc. Právě sedíme na pláži poblíž Bangkoku.

V: Jmenuje se Čo moj?

B: Haha, ne, počkej, holky, jak se jmenuje tato pláž?

V: Pláž Swan.

B: Je to kousek od Bangkoku.

V: A máme tu menší piknik, máme tu Karibskou whiskey.

B: Kambodžskou.

V: Promiň, Kamobodžskou 🙂

B: Ano, 3 dolary za láhev, velmi levná a velmi dobrá.

V: Ano, užíváme si ji. Ale teď k tobě…

B: Je mi 30 let, pracuji v turistickém ruchu ve společnosti jménem Crazyguides.com, o které většina z vás určitě slyšela … HAHAHA. Pro ty, kteří neví, tak vás zvu, abyste se podívali na webové stránky. To je moje práce. Můj styl cestování je takový, že jsem cestoval jako baťůžkář, když mi bylo 20 – 21, po Evropě, ale většinou autostopem, potom v Maroku, Severní Africe, kde jsem chodil po horách a to v Maroku i v Polsku a uskutečnil jsem cestu Transsibiřskou magistrálou a byl jsem taky v Mongolsku a tři týdny v Číně. Měl jsem neuvěřitelně nízký rozpočet na cestu.

Cestovatel Bart

V: Jak byl rozpočet velký?

B: Stopovali jsme s mými čtyřmi nebo pěti kamarády. Záleželo, jaká to byla cesta. Absolvovali jsme 8 denní cestu z Německa do Amsterdamu stopem a strávili jsme 6 nocí v Holandsku a pak jsme se vrátili do Polska a rozpočet byl okolo 100 Euro na osobu, takže velmi levné. Spali jsme v národních parcích, v lesích. Kousek od letiště Schiphol. Doslova v divočině 🙂

V: Jakým způsobem hlavně cestuješ? Stopem?

B: Ano a v Holandsku vlaky.

V: A tvoje cesta do Číny?

B: Taky převážně vlakem. Z krakowa do Varšavy, z Varšavy do Breste (to je hraniční město s Běloruskem) a od tam do Moskvy. Noc v Moskvě jsme přespali v Katolickém kostele zadarmo. Prostě jsem jenom mluvili s knězi a ti nás tam nechali přespat. Pak jsme byli 5 dní na Transsibiřské magistrále. Samozřejmě nám prošla naše víza, takže jsme měli nějaké formální problémy, ale jako obvykle pár dolarů vyřešilo jakýkoliv druh problému v této části světa. Poté Mongolsko, Ulaambaatar (hlavní město Mongolska). Strávili jsme noc v národním parku, někde uprostřed hor. Používali jsme stany a spacáky a plynové vařiče, abychom si mohli sami připravit nějaké jídlo.

V: Jak dlouhá byla tato cesta?

B: Celkem to bylo jeden měsíc, ale z Pekingu do Moskvy jsem cestoval letadlem a moji přátelé se vraceli vlakem. Já jsem se musel vrátit dříve do práce a stala se vtipná věc. Letěl jsem zpátky do Moskvy a myslel jsem si, že mohu opustit letiště, když budu mít navazující letenku domů do Polska, ale takto transit nefunguje a tak jsem musel zůstat v duty free zóně a další den jsem byl deportován do Polska. (smích) Formální procedura deportace nebyla tak hrozná, dostal jsem lístek zadarmo a byl jsem v Polsku dříve, než jsem čekal. Deportace zní opravdu hrozně, ale ve skutečnosti to nic hrozného nebylo. (smích)

V: Takže deportace je další cesta, jak se dostat domů rychleji a levněji 🙂

[fblike]

B: Ano, ale většinou to funguje tak, že když mají volné místo v letadle, tak tě tam dají, ale když nemají místo, tak můžeš čekat třeba týden. Strávil jsem noc s lidmi, kteří umývali svoje trička a kalhoty na záchodech na letišti, protože tam byli už tak dlouho a museli nějak žít.

V: A potom ses oženil, že?

B: Ano, cestování na chvíli skončilo, nebo spíše cestování bylo spíše po Evropě, kempování v Chorvatsku, Černá hora, Korzika, Toskánsko v Itálii a Chorvatsko a Chorvatsko… a ještě jednou Chorvatsko.

V: Takže teď jsi rozvedený? Jak dlouho?

B: Rozvádím se, ale to není věc, o které bych se chtěl bavit.

Pokračování >>

Kniha Cestikon

Více naleznete v Cestikonu:

- Letenky o 70% levněji, ubytování zdarma

- Čtivá kniha s triky a příběhy

- Získejte motivaci a cestujte třeba i sami

- Jak pro začátečníky tak velmi zkušené cestovatele

» Zjistit více

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..