Dokument o Íránu

Dokument o Íránu
5 (100%) 5 votes

V únoru 2016 jsem s kamarádem navštívil zatím nejzajímavější místo za celou moji cestovatelskou horečku. Byl jím Írán. Pokud se chcete dozvědět o této tajuplné zemi více, tak si pusťte moje video. Chystáte-li se do Íránu, tak vám můj mini dokument může také přijít vhod.

Cesta do Íránu začala příletem do horami obklopeného Teheránu a následně jsme se autobusem vydali na jih do prehistorického Kashanu, krásného Isfahanu, pohostinného Shiraz, exotického Bushehru, … Írán byla moje nej dovolená a rozhodně ho doporučuji samotným cestovatelům i skupinám. Nezapoměňte cestovate na lehko a nebojte se mluvit s lidmi.

Kniha Cestikon

Více naleznete v Cestikonu:

- Letenky o 70% levněji, ubytování zdarma

- Čtivá kniha s triky a příběhy

- Získejte motivaci a cestujte třeba i sami

- Jak pro začátečníky tak velmi zkušené cestovatele

» Zjistit více

3 názorů na “Dokument o Íránu

 1. Honza

  Ahoj,
  super video, díky za něj! Budeš přidávat i nějaký cestopis? Já se do Íránu chystám poslední týden v únoru a vypadáte tam oblečení celkem na lehko, tak by mě zajímalo jak vám vycházelo počasí, jestli to je na přespání venku ve stanu a taky bych se chtěl inspirovat nějakým plánem cesty, radama atd.. Ve videu je toho řečeno hodně a cestopisů je taky dost ale myslím, že nejen mě by zajímaly tvé zkušenosti.. 🙂

  Díky!
  Honza

  1. Václav PapoušekVáclav Papoušek Autor

   Ahoj Honzo!
   Jako přes den je určitě teplo 20C? V noci ale třeba 5… Jak kde. Byli jsme tam v únoru. Přes noc je jakože chladněji, ale podle mě se stanem pohoda. Ale zase proč spát venku, když jsou místní tak pohostinní a ubytování levný.

   Koukni na google: „average tenperature iran“ „temperature map iran“ apod. Já měl sebou jen tu mikinu a ještě takovou tenčí bundu. Vojta měl semišovej oblek 🙂 a mikinu s kapucí a myslím ještě nějakou ultra lehkou větrovku, kterou ani nepoužil. Chodil jsem tam jenom v mikině. Klidně si toho vem míň a případně tam cokoliv dokoupíš za český i nižší ceny.

   Plán cesty se mi tak trochu vykouřil z hlavy, ale jeli jsme z Teheránu na jih až k perskýmu zálivu. Po cestě rozhodně Shiraz – ten je nej podle mě.

 2. Golnar

  Hi! I’m an Iranian now in Czech Republic. Trying to teach students about Iran. I’ve been here for three weeks and I will stay for more three weeks. Can I have a contact of the person who made this movie? thnks

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *