Matrix meta vyhledávač a nejlevnější letenky

letadlo

Pokud sledujete stránky jako akcniletenky.com či cestujlevne.cz, tak víte, že abyste mohli zakoupit levnou letenku mimo Evropu, tak musíte být flexibilní a nemít pevné datum. Navíc musíte mít rychlé prsty nebo se letenky vypaří jako Faust. Odkud se ale ty super levné letenky berou?

Kniha Cestikon

Informace o chytrém cestování naleznete v knize:

- Ušetřete až 70% na ceně letenky

- Vhodná pro zkušené i nezkušené cestovatele

- Jak se ubytovat a dopravovat zadarmo

- Psáno jednoduše a čtivě

» Více informací

Proč jsou letenky levné?

fuel dumping

Jsou to buď I) akce aerolinek, II) chybné tarify (nebohý zaměstnanec někde něco špatně zadal a letenka za 6500 Kč z Evropy do Tokya je na světě) a nebo III) letenky s oříznutým palivovým příplatkem. Pokud máte čas a chuť sledovat akce aerolinek, I) můžete si zamořit svoji e-mailovou schránku a přihlásit se k odběru newsletterů od svých oblíbených leteckých společností. (mně tato metoda moc nefungovala).

Vše o letenkách a dalších triky, jak ušetřit, popisuje tato e-kniha o cestování.

II) Narazit na chybný tarif je skoro nemožné, pokud nesledujete ta správná diskuzní fóra, kde čas od času něco prosákne. Takto prosáknuté letenky (kombinace) pak můžete najít na limitovaný časový úsek na travel blozích typu Akční letenky. Mně však zajímá třetí možnost. III) Tedy jak si hledat ty nejlevnější letenky do destinací, o které mám zájem.

Matrix

Navštivte stránku matrix.itasoftware.com. Matrix je vyhledávač, který nevyhledává přímo v rezervačních systémech (Amadeus, Galileo), tak jako to dělají tzv. OTA (online cestovní agentury), ale prohledává vlastní databázi, kterou si updatuje. Informace tedy nejsou aktuální a ceny letenek v Matrixu se liší od reality, ale výhoda je ta, že můžete prohledávat mnoho kombinací mnohem rychleji. Na Matrixu se navíc naučíte, z jakých poplatků jsou letenky složeny a jak srazit cenu na minimum. Vyhledejte si na Matrixu nějakou letenku a podívejte se na výši palivového příplatku.

letenky-matrix

Pomocí Matrixu se naučíte, že:
– když má letenka vysoký palivový příplatek (YQ, YR), tak obsahuje mnoho tuku, kterého se dá zbavit
– tuku se dá zbavit tak, že změníte místo odletu či příletu, že je letenka open jaw či double open jaw. (Chci letět Praha – New York, New York – Praha za 20.000 Kč nebo mi nevadí, když let bude Praha – New York, Miami – Vídeň za 12.000 Kč) – pouze příklad.
– přidáním cesty, kterou neabsolvujete, tedy např. Praha – New York, New York – Praha, Vídeň – Brusel (opět příklad 🙂 můžete taky ušetřit, protože poslední cesta může snížit YQ a přitom už moc nestojí

Klíčem úspěchu je pochopit princip a pak hodiny strávit sezením u vyhledávání leteky na webu OTA (Pelikán.cz, Expedia.com) a zadávat různé kombinace. Tam i letenku pak koupíte

Sežeňte si ubytování.

Sdílejte

[fblike]
Sdílejte prosím tento příspěvek, ať se tyto triky naučí co nejvíce lidí.

UPDATE: *Přísně tajné*

Chcete se dozvědět více? Na diskuzním fóru FlyerTalk.com si lidé chybné tarify a tarify s ořízlým palivovým příplatkem vyměňují jako hokejové kartičky. Přečtěte si také toto.

Rozumíte tomu více než já a chcete mě něco naučit? Kontaktujte mě: vaclav-zavináč-cestikon.cz

Kniha Cestikon

Více naleznete v Cestikonu:

- Letenky o 70% levněji, ubytování zdarma

- Čtivá kniha s triky a příběhy

- Získejte motivaci a cestujte třeba i sami

- Jak pro začátečníky tak velmi zkušené cestovatele

» Zjistit více

2 názorů na “Matrix meta vyhledávač a nejlevnější letenky

 1. Tomáš

  Ahoj Vašku, jedná se opravdu pouze o letenky mimo Evropu nebo se dá něco vykoumat i např. na trase Praha – Madrid Barcelona – Praha?

  Díky za odpověď

  Tom

  1. Václav Papoušek Autor

   Ahoj Tome, rozhodně se dá něco vykoumat i po Evropě, ale když tu máš nízkonákladvky, tak je jednodušší použít je. Ale nějaká multi-city letenka po Evropě s normální aerolinkou taky není k zahození. Kdyby se ti podařilo něco zajímavého zjistit, tak dej vědět.