13 Nejlepších aplikací na mobil pro cestování

Vždy, když se v nějaké zemi zdržuji déle než 10 dní, zařídím si v místě mobilní internet. Výhody jsou nezměrné. I v případě, že cestujete sami, můžete být v kontaktu s rodinou a kamarády, telefonovat si s nimi zadarmo a dokonce jim ukazovat, kde právě jste třeba přes Skype. „Hele mami, tohle je řeka Mekong.“ S nabidou baterkou se nikdy neztratíte, najdete nejlepší ubytování i jídlo. Když si kromě jídla pro sebe vezmete i potravu pro mobil – nabitou powerbanku, tak se vám váš plochý miláček s místní SIM kartou odvděčí a vy ho budete moci používat jako doma. Toto jsou aplikace, které v zahraničí nejvíce využívám.

Kniha Cestikon

Informace o chytrém cestování naleznete v knize:

- Ušetřete až 70% na ceně letenky

- Vhodná pro zkušené i nezkušené cestovatele

- Jak se ubytovat a dopravovat zadarmo

- Psáno jednoduše a čtivě

» Více informací

1. Yelp

yelp
Yelp – Výborná aplikace na hledání dobrých restaurací především v USA a anglosaských zemích. Pomocí Yelpu lehce najdete místní speciality za dostupné ceny i s recenzemi posledních návštěvníků.

2. Foursquare

foursquare
Foursquare – Díky Foursquaru najdete ještě více cool místa, než s Yelpem. Funguje podobně a nejlepší podniky jsou v něm s opravdu dobrým poměrem cena x výkon. Na Foursquare bývají občas i různé akční nabídky.

3. SeatGuru

Seatguru
SeatGuru – Tato aplikace pro létání vám při rezervaci letenky pomůže najít nejlepší místo. Ne všechna sedadla v letadle jsou si rovna a tak můžete za stejnou cenu sedět na mnohem lepším místě. Těm, co SeatGuru neznají se občas stane, že sedí třeba u záchodků.

4. XE Currency

XE Currency
XE currency – Tato appka je na přepočet měn a funguje promptně. Můžete použít i vyhledávání Googlu a zadat do něj například „10 usd to czk“ (kolik je 10 dolarů Korun) nebo „555 czk to euro“ (kolik Euro je 555 Kč). Potřebujete však internet.

5. Whatsapp

Whatsapp
WhatsApp – V zahraničí, ale i u nás oblíbená aplikace na posílání zpráv stejně jako SMS. Když máte internet v mobilu, tak je to jako posílat SMS zadarmo. Účet se váže na vaše telefonní číslo. Věděli jste, že stejně jako Instagram patří Facebooku? 🙂

6. Google Maps

Google Maps
Google Maps – Nyní objevuji Ameriku, já vím, ale Google mapy jsou nepostradatelnou aplikací, abyste se nikde neztratili. Google mapy dokonce fungují i v offline režimu – když se vám internetu nedostává. Stačí si, když jste připojení k internetu najet na město, které si chcete uložit a do vyhledávání zadáte „ok maps“. Aplikace se vás pak zeptá, jestli chcete oblast uložit a vy ji pak budete moci s GPS používat i offline. Nevýhodou je, že nebudete moci vyhledávat.

7. Google Translate

Google Translate
Google Translate – Ano, já vím, umíte skvěle jazyky, ale stejně, tato aplikace také od Googlu vám přeloží nápisy, mluvené slove či za vás odříká něco, co chcete v cicí mluvě říci.

8. Hostelworld

Hostelworld
Hostelworld – jsem velkým propagátorem hostelů, kde se můžete potkat s dalšími spolucestovateli proto je pro mě největší vyhledávač hostelového ubytování must have aplikací. Představte si, že s internetem v mobilu jedete ve člunu podél pobřeží krásného tropického ostrovat a přitom už si rezervujete ubytování v dalším městě.

9. Booking.com

Booking.com
Booking.com – To samé co HostelWorld akorát pro hotely. Na Booking.com se dá spolehnout. Hlavně v Asii skvěle funguje ještě aplikace od Agoda.com.

10. Skype

Skype
Skype – Majité iPhonů si mohou mezi sebou volat přes FaceTime a všichni dohromady si mohou Skypovat. S 3G internetem není problém svým blízkým ale i spolucestovatelům zavolat a ukázat, kde právě trávíte čas. Skype vás mnohdy dokáže vytáhnout i z pořádné šlamastiky.

11. HotelsCombined

HotelsCombined
HotelsCombined – Pořádná vychytávka je agregátor ubytování, který spojuje vyhledávání ubytování hned od několika poskytovatelů. V HotelsCombined najdete hotely, hostely a další druhy ubytování z Agody, Booking.com a dalších pod jednou střechou.

13. CouchSurfing

Couchsurfing
CouchSurfing.com – Aplikaci této samaritánské sítě je nutné také zmínit. Více o této sociální službě naleznete v článku Couchsurfing.

12. Uber

Uber
Uber – Hot novinkou je taxislužba od Uberu. Odvoz vás vyjde levněji a v propracované alikaci si můžete zvolit místo, kde vás taxi nabere. Funguje hlavně na západ od nás a vy se tak díky ní můžete při každé cestě cítit, jako byste unikali před nebezpečným gangem se svým osobním šoférem.

Jak si v dané zemi nejlépe sehnat mobilní data vám napíši v nějakém dalším článku. Mám?

Až budete objevovat cizí zemi, nezapomeňte se také občas dívat kolem sebe, ať nejste za nerda, co kouká pořád do mobilu. Pokud si internet v mobilu pořizovat nebudete, tak si stáhněte alespoň nějaký kvalitní offline slovník. Bude se hodit. Já však internet v mobilu silně doporučuji. Ušetří vám nervy a peníze při neustálém hledání WiFi.

Tip: Pokud chcete tady v Česku ušetřit na mobilním tarifu, vyzkoušejte vložit Vaše kontaktní údaje na Srovnání tarifů a nechte si najít levnější a lepší tarif.

Kniha Cestikon

Více naleznete v Cestikonu:

- Letenky o 70% levněji, ubytování zdarma

- Čtivá kniha s triky a příběhy

- Získejte motivaci a cestujte třeba i sami

- Jak pro začátečníky tak velmi zkušené cestovatele

» Zjistit více

2 názorů na “13 Nejlepších aplikací na mobil pro cestování

 1. fandor

  Chybí tam určitě Airbnb appka, ve které dobře funguje systém zpráv s hostitelem, zprávy mu chodí do appky i na mobil jako sms.

  Dále v iphonu mám a doporučuju:

  WeatherPro (imho nejlepší appka na předpověď počasí, je ale za $$$)

  Hotel Tonight (nebo Hotel Quickly pro Asii) – občas mají opravdu dobré last minute slevy (které jinde nejsou k dispozici) a rezervace je daleko rychlejší než se probírat tunou nabídek na Booking.com …

  Můj vlak – pro cestování vlakem nejen po ČR, mimojiné nabízí offline vyhledávání v jízdních řádech ČR, SR, Polska, Německa, Rakouska, Velké Británie, Beneluxu, atd. A samozřejmě mají dobře vyřešený online nákup jízdenek po ČR.

 2. Jan Novák

  Chybí jednoznačně appka Maps.me.

  Parádní pro offline pohyb po daném městě. Mapu si stáhnete na Wifině. Uložíte si pozici hotelu a případných památek. Opravdu velmi užitečně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..