3 varianty jak se ubytovat v Kambodži

Jak se nejlépe ubytovávat v zemi, kde jsou nejkrásnější západy slunce na světě, v zemi jménem Kambodža? Po článku na téma ubytování Vietnam píši i článek o tom, jak přespávat v nádherné Kambodži.

1) Dražší variantaBooking.com. Zde si zarezervujete jednoduše hotel v Kambodži – Phnom Penh, Siem Reap, Sihanoukville či jakémkoliv jiném větším městě ve Vietnamu.

2) Varianta, kterou rád provozujiHostelworld.com – pokud jste sami, 2 a nebo větší skupina, hostely jsou vždy největší zábava. Potkáte se s dalšími lidmi a dozvíte se mnoho informací, které v příručkách nenajdete. Seřaďte si hostely od těch nejlepších. V Kampotu jsem byl ve skvělém hostelu s bazénem. Pokud Hostelworld.com v nějakém menším městě nic nenajde, zkuste Agoda.com, která zobrazuje i hotely podobně jako booking.com. Do guesthousu nebo hostelu si nezapoměňte raději vzít špunty do uší.

Screenshot stránky Hostelworld.com

Screenshot stránky Hostelworld.com

3) pokud cestujete sami nebo ve dvou, vyzkoušejte Couchsurfing.com. Mnoho Kambodžanů hlavně v Phnom Penhu vás rádo ubytují zadarmo. Nezůstávejte u nich ale déle než tři dny. Znáte to pořekadlo o rybě, co 3. den smrdí. Ubytování v Kambodži je však tak levné, že Couchsurfing snad ani nepotřebujete.

Ubytování v Kambodži můžete shánět až na místě, což spíše nedoporučuji. Alespoň na první 2 dny si zarezervujte třeba hostel. Taky doporučuji si koupit místní SIM kartu (já používal Mobifone) a ubytování si rezervovat za pochodu.

Pokud ubytování sháníte až na místě, smlouvejte. Můžete se s cenou dostat až o 70% dolů. Kambodžani to na vás s evropskými cenami budou zkoušet na každém kroku, vy jste však v Asii a nikoliv na Chans de Lise, jak jednou vtipně podotkl jeden Francouz, kterého jsem potkal na cestách Po jihu Kambodži.

Kniha Cestikon

Více naleznete v Cestikonu:

- Letenky o 70% levněji, ubytování zdarma

- Čtivá kniha s triky a příběhy

- Získejte motivaci a cestujte třeba i sami

- Jak pro začátečníky tak velmi zkušené cestovatele

» Zjistit více

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..