17 nejlepších triků na zvýšení produktivity

Superman

1. Vstaňte brzy a pracujte kratší dobu
Pokud nejste noční sova, ale pracujete přes den, je vždy výhodnější pracovat od brzkého rána a skončit s prací dříve.

 
2. Snídaně
Zdravá a vydatná snídaně vás katapultuje do produktivního dopoledne, rozhodně ji nevynechávejte.

 
3. Nesledujte zprávy
Dnešní zprávy jsou líbivě zabalené odpadky, které jsou depresivní a nepoužitelné. Ignorujte je. Důležité zprávy se stejně dozíte ze svého okolí.

 
4. Zkroťte Facebook
Velkým ničitelem produktivity je sociální síť Facebook. Ta má však přidanou hodnotu díky svému messengeru a pozvánkám na události. Zabijákem času je hlavně Newsfeed, u kterého se jistě často nachytáte, jak jím bezmyšlenkovitě skrolujete. Zkuste doplněk do Chrome – Facebook Eradicator, který vám feed odstraní.

Kniha Cestikon

Informace o chytrém cestování naleznete v knize:

- Ušetřete až 70% na ceně letenky

- Vhodná pro zkušené i nezkušené cestovatele

- Jak se ubytovat a dopravovat zadarmo

- Psáno jednoduše a čtivě

» Více informací

 
5. Dvou minutové pravidlo
Úkoly jsou důležité nebo urgentní. Pokud nějaký úkol, který vás momentálně tlačí stihnete udělat do 2 minut, neodkládejte jej a udělejte ho a následně se vraťte k práci.

 
6.Vypněte si upozornění
Notifikace na mobilu, ale i v počítači – například ta, že vám přišel e-mail, jsou největším vyrušením z koncentrace. Úplně stačí, když se vám u nových zpráv zobrazí číslo, telefon si nemusí hned vynucovat pozornost.

 
7. Zrychlení myši / trackpadu
Tím, že zvýšíte senzitivitu myši či trackpadu na maximum nebo na 90% ušetříte několik sekund, které se za rok mohou nasčítat. Zkuste to. Stačí si zvyknout, což vám bude trvat asi hodinu a hned máte pár hodin ročně k dobru.

 
8. Ranní cvičení
Mnoho úspěšných lidí před prací cvičí. Úplně stačí, když uděláte třeba 100 kliků v libovolných intervalech. Alespoň něco je lepší než nic.

 
9. Neseďte celou hodinu na židli
Sezení zabíjí. Pokud v práci sedíte, vystavujete se zvýšenému riziku mnoha chorob. Minimálně 2 minuty z každé hodiny buďte na nohách. Jděte se napít, projděte se, pracujte ve stoje.

 
10. Odpojte se od technologie během jídla
Když si máte vychutnávat jídlo a na chvíli zastavit, tak nemůžete v druhé ruce držet mobil a projížďet internet. Během jídla si udělejte pauzu a uspořádejte si myšlenky.

 
11. Pijte čistou vodu
Mnoho lidí si vychutnává kávy a sladké limonády, přitom nejlepší je pro vás čístá voda a klidně z kohoutku.

 
12. Čistý stůl a kancelář
Pokud nevíte, kde začít, začněte s tím, že si uklidíte své pracovní místo tak, jako hlavní hrdina z filmu Limitless, když chtěl napsat svoji knížku. Nepotřebné předměty na stole ovlivňují naši pozornost více, než si myslíme.

 
13. Odhlašte se od Newsletterů
Pokud vás nějaký web každý týden bombarduje svými nabídkami, které nevyužijete, s radostí se z odběru odhlašte.

 
14. Vyhýbejte se meetingům
V práci je to často těžké, ovšem není nic horšího, než půl hodiny poslouchat povídání o práci někoho z vašeho oddělení. Dělejte meetingy krátké a úderné.

 
15. To-do list
Vaše úkoly si můžete zapisovat a odškrtávat na papír nebo použít Tasks od Googlu, které najdete ve vašem Gmailu. Výhodou je, že si můžete stáhnout aplikace na mobil, které jsou s Google Tasks syngronizované. Třeba GoTasks.

 
16. Počítač před spaním
Alespoň jednu hodinu před tím, než plánujete jít spát přestaňte koukat do obrazovky počítače či mobilu. Kvalita vašeho spánku bude větší.

 
17. Zůstaňte pozitivní
S pozitivním přístupem ke světu toho zvládnete mnohem více, obklopte se lidmi a informacemi, které jsou přátelské, inspirativní a jenž vás podporují a posouvají kupředu.

Zapomněl jsem na něco? Napište svoje oblíbené productivity hacky.

Kniha Cestikon

Více naleznete v Cestikonu:

- Letenky o 70% levněji, ubytování zdarma

- Čtivá kniha s triky a příběhy

- Získejte motivaci a cestujte třeba i sami

- Jak pro začátečníky tak velmi zkušené cestovatele

» Zjistit více

2 názorů na “17 nejlepších triků na zvýšení produktivity

  1. Martin K.

    1. pravidlo je totální nesmysl! Každému vyhovuje něco jiného a já osobně od cca 23:00 do cca 3:00 udělám více, než např. od 7:00 do 13:00. Je nutné respektovat svou denní výkonnostní křivku a ne držet se zuby nehty toho, že je nutné brzo vstávat…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..