Jak se ubytovat s Airbnb – tipy a návod pro začátečníka

Airbnb logo

Airbnb je komunitní web, který propojuje lidi, kteří nabízejí místo k ubytování a ty, kteří krátkodobé či dlouhodobé bydlení shánějí.

Na stránce naleznete více než půl milionu nemovitostí – od sdílených pokojů až po celé domy, hrady, hausboaty či třeba obydlí v korunách stromů. Tento startup založený v roce 2008 má dnes hodnotu 10 miliard dolarů.

Kniha Cestikon

Informace o chytrém cestování naleznete v knize:

- Ušetřete až 70% na ceně letenky

- Vhodná pro zkušené i nezkušené cestovatele

- Jak se ubytovat a dopravovat zadarmo

- Psáno jednoduše a čtivě

» Více informací

Bezpečnost a Airbnb

Airbnb má velmi propracovaný systém vracení plateb, takže se nemusíte bát, že by se něco pokazilo. To však neznamená, že se to nemůže stát a nemovitost bude na 100% taková, jako na obrázcích. Většinou se však dá s Airbnb domluvit a peníze vám vrátí. Abyste se vyhnuli problémům, čtěte dále.

airbnb kredit zdarma

Hostitelé musí Airbnb poslat naskenované doklady a i od některých hostů je to vyžadováno. Veškere platby jdou přes Airbnb. Podpora Airbnb je dostupná 24/7. Airbnb dokonce tvrdí, že pokryje škody až do výše 1.000.000 dolarů, ovšem přesné podmínky neznám.

Jak začít

1. Zaregistrujte se zde a získejte kredit 20 dolarů.

2. Vyplňte svůj profil co možná nejvíce
Hostitelé si mohou vybírat, koho ubytují, a proto s informacemi, především pokud jste na stránce poprvé, vůbec nešetřete.

3. Zadejte místo, kam se chcete podívat, zadejte datum a klikněte na „Hledat“

4. Vyberte si nemovitost
Přečtěte si o vybrané nemovitosti vše, abyste se majitele zbytečně neptali na něco, co tam již má napsané, vypadalo by to divně.

5. Nejdříve napište hostiteli!
Před uskutečněním rezervace doporučuji hostiteli napsat a ověřit si, že je místo opravdu volné. Majitel může být třeba na dovolené. Je to lepší také protože nebude mít strach, koho že to bude ubytovávat a třeba si získáte i nového kamaráda, který vám pomůže objevit skrytá tajemství daného města.

6. Žádost o rezervaci
Vyplňte platební údaje a vyčkejte na vyjádření hostitele. Ten může vaši rezervaci odmítnout. Má na to 24 hodin a proto svou rezervaci vždy dělejte s dostatečným předstihem.

 
Airbnb Vítej doma

Tipy pro skvělý zážitek s Airbnb

Bydlete u domorodce

Pokud cestujete sami, vyberte si hostitele, který nabízí sdílený pokoj nebo soukromou místnost a ujistěte se, že bude doma. Když se ubytujete v nějaké zajímavé čtvrti, třeba v Londýně je to Shoreditch, v New Yorku Williamsburg apod., můžete si zajít na kafe jako místní a váš zážitek z pobytu bude autentický.

Rezervace ze svého účtu

Vím, že chcete své kamarádce pomoci a když vás poprosí, tak ji zarezervujete ubytování přes Airbnb ze svého účtu. Nedělejte to. Dochází k nedorozumění a působí to na hostitele pochybně.

Nejdříve napište hostiteli

Před rezervací napište vašemu hostiteli a ujistěte se, že je místo k dispozici.

Vyplňte pořádně svůj profil

Další věc, kterou jsem již psal a je důležitá. Majitel k vám bude mít větší důvěru.

Airbnb není hotel

Chovejte se spíše jako byste používali Couchsurfing. Ukliďte po sobě a nepoužívejte hostitelovy věci bez dovolení. Jasně, k čemu jinému ten Playstation 3 jinak má, než abyste si na něm zahráli, ale nejdříve se zeptejte.

Přečtěte si vše o nemovitosti

Kromě toho, že si zjistíte vše o nabízené nemovitosti přímo na Airbnb, informujte se o oblasti, ve které se nachází. Zjistěte si storno podmínky.

Pozor na svátky

Někteří majitelé na Airbnb zvyšují ceny, když jsou nějaké svátky, festivaly či slavnosti. Většinou však ne tolik, jako hotely.

Rezervujte rychle, s předstihem a pozor na kartu

V první řadě si ověřte, že nemáte svoji platební kartu zablokovanou na platby přes internet a ujistěte se, že Vám ji Airbnb vezme, aby se vám nestalo to, že vám při rezervaci nemovitost někdo vyfoukne. Hodí se také rezervovat dostatečně dopředu.

Cena Airbnb

Vyjde vás levněji než hotel a dráž než Couchsurfing. Myslete na to, že Airbnb si účtuje 6-12% z ceny a hostitel platí další 3%.

Na co si dát pozor

– Budu mít vlastní klíče?
– Jak daleko je MHD a do kdy jezdí?
– Mohu si zamknout pokoj?
– Mohu použít nějaké potraviny (mléko, čaj, cukr)
– Jak je na tom Wifi, funguje pořád?

 

Airbnb funny

Kdy se Airbnb hodí nejvíce?

1) Pokud cestujete sami, ubytováváte se v hostelech a chcete si na chvíli užít soukromí

2) Jste-li větší skupina a chcete si rezervovat třeba celý dům.

3) Chcete v daném místě déle bydlet, ale nevíte, kde začít.

4) Když chcete zažít více autentický zážitek než s hotelem.

Doufám, že jsem vám tímto návodem a tipy přiblížil, o čem Airbnb je a pomohl vám se vyvarovat nějakých problémů. Jaké máte s Airbnb zkušenosti vy?

[fblike]

Kniha Cestikon

Více naleznete v Cestikonu:

- Letenky o 70% levněji, ubytování zdarma

- Čtivá kniha s triky a příběhy

- Získejte motivaci a cestujte třeba i sami

- Jak pro začátečníky tak velmi zkušené cestovatele

» Zjistit více

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..