Jaké cestovní pojištění a tipy

vemte_si_moje_penize

Cestovní pojištění je služba, kterou byste na svých cestách měli vždy využívat. Nikdy nevíte, co se může stát a v cizí zemi mají zdravotní i jiné problémy 10x větší dopad. Mnoho lidí také neví, že mohou být již dávno pojištěni a tudíž nemusí žádné cestovní pojištění navíc kupovat.

Kniha Cestikon

Informace o chytrém cestování naleznete v knize:

- Ušetřete až 70% na ceně letenky

- Vhodná pro zkušené i nezkušené cestovatele

- Jak se ubytovat a dopravovat zadarmo

- Psáno jednoduše a čtivě

» Více informací

European Health Insurance Card

zdravotni_pojisteni

Podívejte se do peněženky. Tuto kartičku tam máte. V článku Nejlepší aplikace na cestování jsem psal o aplikacích, které se vám pro cestování hodí. European Health Insurance Card je plastová kartička od zdravotní pojišťovny, ale také aplikace na mobil, která vám asistuje při problémech v zemích EU.

Aplikace cestovní pojištěníPokud tuto aplikaci némáte, tak si ji stáhněte pro iPhone, Android či Windows Mobile. Jako občan Evropské Unie totiž máte nárok na nezbytné ošetření ve státních nemocnicích všech 28 zemí EU a také Islandu, Lichtenštejnska, Norska a Švýcarska. Aplikace poskytuje nezbytné informace v případě problémů. Máte totiž stejné nároky jako obyvatel dané země.

Pozor pouze na to, že byť je u nás zdravotní péče zdarma, tak v jiných zemích EU tomu tak být nemusí a občané si doplácejí. Pojištění nepokrývá léčbu soukromými nemocnicemi ani třeba zpáteční letenku či ukradené věci. Nejedná se o cestovní pojištění. Nevstahuje se také na případ, kdy do zahraničí cestujete za účelem léčby.

Pojištění na platební kartě

Mnoho lidí neví, že základní cestovní pojištění mají na své platební kartě. Například Komerční banka ke svým embosovaným kartám nabízí i naprosto dostačující cestovní pojištění na dva měsíce zdarma. Zjistěte si před cestou, jestli a jaké služby vaše platební karta obsahuje.

Nejlepší cestovní pojištění

Pro delší cesty a lepší pokrytí je vhodné využít služeb cestovních pojišťoven. V ČR má nejlepší reputaci Axa Assistance, i když s ní osobně zkušenost nemám.

1. Axa Assistance
assist_vice_sluz_czech_rgb_1
 

2. Sbaleno (do Evropy) od ERV
logo
 

3. Cestovní pojištění od ČSOB
ČSOB cestovní pojištění
 

Co dělat, když se něco stane

Pokud je to možné, tak dříve, než zamíříte do nemocnice, zavolejte na číslo cestovní pojišťovny nebo platební karty a s nimi se poraďte na dalším postupu. Většinou vám řeknou nejbližší smluvní nemocnici. V takovém případě můžete v klidu zaplatit účet za ošetření a na základě dokladu vám pojišťovna peníze vrátí. Někdy není nutné platit nic a pojišťovna vše zařídí.

Já měl velmi dobrou zkušenost právě s pojištěním na platební kartě, kdy se mi na mé cestě po Kambodži dostal písek do oka a já den marodil. Zavolal jsem jim a oni mi řekli, že si mohu vybrat jakoukoliv nemocnici a akorát si schovat doklad o zaplacení. Nakonec jsem to ani nevyužil.

Tipy na cestovní pojištění

– s sebou si vždy vezměte papírek s telefonními čísly pro případ nouze
– než navštívíte nemocnici, zavolejte na pojišťovnu

Kniha Cestikon

Více naleznete v Cestikonu:

- Letenky o 70% levněji, ubytování zdarma

- Čtivá kniha s triky a příběhy

- Získejte motivaci a cestujte třeba i sami

- Jak pro začátečníky tak velmi zkušené cestovatele

» Zjistit více

Jeden názor na “Jaké cestovní pojištění a tipy

  1. fandor

    AXA bohužel patří naopak mezi levnější a ne moc kvalitní pojišťovny, špičkou je určitě Allianz, která má mimojiné nejlepší dlouhodobé cestovní pojištění (bez limitů plnění!). U Allianz se samozřejmě za kvalitu náležitě platí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..