PF 2016 – Proč se dívat do budoucna

Bývalá spolužačka ze základky mi posílala přání do nového roku. Je to fotka 1,5m velké mapy se špendlíky, kde všude byla. Oranžové jsou místa, co navštívila a zelené, kam se v blízké době chystá.

Přání od spolužačky

Přání od spolužačky

Vizualizační tabule

Něco podobného mám doma taky. Zarámované mapky, útržky vstupenek na atrakce a lístky na dopravu z každé cesty. To mi připomíná, kde jsem byl. Nechci však žít minulostí, ale budoucností a tak jsem si vytvořil něco lepšího. Tzv. vizualizační tabuli. Jistě jste o tom už slyšeli z filmu Tajemství. Je to zarámovaný obraz nebo nástěnka s obrázky věcí, které máte za cíl. Tím, že budete mít své cíle neustále na očích, tak se šance, že se vám splní, drasticky zvyšuje.

Příklad tabule (toto není ta moje)

Příklad tabule

Měl jsem v pokoji dlouhou dobu americkou vlajku a obraz Manhattanu z Ikei. O pár let později jsem se vydal do New Yorku a stál na tom samém místě, odkud byla fotografie pořízena. Stejně to fungovalo s mojí vlajkou Brazílie.

Zapoměňte na minulost, žjte přítomností a sněte o budoucnosti.

Pár týdnů zpět jsem si vyrobil onu vizualizační tabuli. Jsou na ní fotky vystříhané z různých cestovatelských časopisů s místy, kam se chci podívat, ale i věci, které si chci koupit, zažít nebo umět. Hovořil jsem o tom s kamarádkou a ta se mi chlubila, že si kdysi dávno z časopisů vystřihla nějaké zážitky, jenž chce prožít, ale zapomněla si z nich udělat nástěnku. I když to neměla na očích, většina věcí se jí stejně splnila a ona jen nevěřícně koukala na tu starou složku s papíry.

Mistr Yoda

Nechte si své cíle pro sebe

Svými sny a cíli se spíše nechlubte. Například tato vědecká studie tvrdí, že naše osobní cíle sdílené s přáteli snižují pravděpodobnost jejich splnění. (článek) Rozhodně je na ní něco pravdy.

Závěrem

Zkonsolidujte si své sny na vizualizační tabuli a vystavte si ji. Dejte si tu práci a kupte si k tomu vše potřebné (rám vysokého formátu nebo nástěnku). Je velká šance, že se vám při dostatečném úsilí většina věcí splní. Toto je můj tip do nového roku a ať se vám vydaří v roce 2016 všechno, co si přejete!

Kniha Cestikon

Více naleznete v Cestikonu:

- Letenky o 70% levněji, ubytování zdarma

- Čtivá kniha s triky a příběhy

- Získejte motivaci a cestujte třeba i sami

- Jak pro začátečníky tak velmi zkušené cestovatele

» Zjistit více

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..