Víza do Vietnamu – úplná příručka

IMG_4383

Turisté z České republiky potřebují pro vstup do Vietnamu vízum a to ať už do země letí (Hanoi, Saigon [Ho Chi Minovo město], Danag) nebo překračují hranice po zemi. Víza do této země jsou nejdražší z celé oblasti (Thajsko, Kambodža, Laos), ale rozhodně se vyplatí. Vietnam je krásná, osobitá a živá země.

Kniha Cestikon

Informace o chytrém cestování naleznete v knize:

- Ušetřete až 70% na ceně letenky

- Vhodná pro zkušené i nezkušené cestovatele

- Jak se ubytovat a dopravovat zadarmo

- Psáno jednoduše a čtivě

» Více informací

Neexistuje žádné elektronické vízum a ani není možné si vízum sjednat na místě, jako je to například u Kambodži a proto je celý proces složitější a dražší. Víza se vydávají jednovtupová na 30 dní nebo 3 měsíce – navštívíte Vietnam pouze jednou. Či vícevstupová na 30 dní či 3 měsíce – když plánujete, že překročíte hranice a budete se chtít vrátit zpět do Vietnamu.

Pozor: zkontrolujte si, že Váš pas má datum expirace za více než 6 měsíců. Pokud budete mít expirovaný pas nebo projde za kratší dobu, jak 6 měsíců, tak máte problém.

Přílet letadlem do Vietnamu

Nejlepší a nejlevnější cesta, jak získat vízum, když do Vietnamu letíte, je následující. Nejdříve si na stránce CheapVietnamVisa.net kupte zvací dopis za 8 dolarů a vytiskněte si jej (nejedná se o žádný podvod). Přiletíte většinou do Hanoie či Saigonu a dopředu již potřebujete mít zvací dopis. Na letišti vám zvací dopis nezařídí!

Vízum vám vystaví na místě na letišti při předložení pasu, zvacího dopisu, zaplacení (45 dolarů za jednovstupové vízum na 30 dní či 3 měsíce, nebo 65 dolarů za 1 měsíční vícevstupové, nebo 95 dolarů za 3 měsíční vícevstupové) a 2 pasových fotek.

Příjezd do Vietnamu po zemi

Vietnam hranicePokud již dopředu víte, že Vietnam navštívíte, kupte si dopředu zvací dopis a vezměte sebou dvě pasové fotografie a postupujte stejně jako u příletu letadlem (nahoře).

Pokud jste právě například v Kambodži či Laosu a chcete navštívit Vietnam, tak ve městě obejděte několik cestovních agentur a zeptejte se i v hotelu a v hostelu za jak dlouho a za kolik peněz vám zařídí vízum do Vietnamu. Mělo by to být okolo 60 dolarů. Dáte jim pas a obvykle do 3 dnů ho máte zpátky i s vízem. Takto jsem to udělal já a nechtěli po mně ani fotografie – všechno je otázka peněz.

Na hranicích si dejte pozor na:
– zbytečnou proceduru – „health check“, kterou prostě obejděte a jeden dolar neplaťte

[fblike]

Kniha Cestikon

Více naleznete v Cestikonu:

- Letenky o 70% levněji, ubytování zdarma

- Čtivá kniha s triky a příběhy

- Získejte motivaci a cestujte třeba i sami

- Jak pro začátečníky tak velmi zkušené cestovatele

» Zjistit více

Jeden názor na “Víza do Vietnamu – úplná příručka

  1. Viktor Marecek

    Mám trosku strach im nechať pas ,daju mi nejaké potvrdenie,že mi ho zobrali?
    Chcem ísť z Kambodze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..