Workaway.info, dobrovolničení v zahraničí a další dobrovolnické weby

Aldus Snow, African Child

Málokdo ví, že může cestovat a poznávat téměř zadarmo. Jediné, co potřebujete je levný způsob dopravy a čas. Vše ostatní vám svět nabízí za 0 Kč.

Když jsem stál frontu na chutnou bagetu na thajském ostrově Lanta, dal jsem se do řeči s Němcem asi okolo 25 s blonďatými vlasy a bílým tričkem. Dali jsme se do řeči. „Pracuji tady jako recepční v bungalovu a za to mám bydlení zadarmo.“ pochlubil se mi Němec Hendrik.

Kniha Cestikon

Informace o chytrém cestování naleznete v knize:

- Ušetřete až 70% na ceně letenky

- Vhodná pro zkušené i nezkušené cestovatele

- Jak se ubytovat a dopravovat zadarmo

- Psáno jednoduše a čtivě

» Více informací

Později jsem si prohlížel jeho fotografie na Faceboku a narazil jsem na fotku, kde Hendrik stojí u rybářské lodě ve žluté gumové kombinéze. Byla to loď lovící kraby a Hendrick měl fotografii popsanou slovy: „Nas*** na IT, zrovna jsme byl přijat na rybářskou loď.“ To byla zřejmě jedna z jeho prvních dobrovolnických aktivit, Není sám, kdo to provozuje. Mnoho lidí zkoušejí netradiční zážitky s minimem financí. Stačí mít otevřenou mysl pro nové věci a trochu času.

Máte osobní zkušenost s dobrovolničením? Podělte se!

Workaway.info

Workaway setkání

Hendrik si tuto práci našel na Workaway.info, kde můžete pomáhat opuštěným dětem, starat se o čajovou plantáž nebo zachraňovat korálové útesy. Kdo to z vás zkusil? Na Workaway naleznete různorodé dobrovolnické práce po celém světě. Malou překážkou je, že je potřeba nejdříve zaplatit vstupní poplatek. Pak už můžete vyrazit za svými sny a žít naplno.

Další dobrovolnické služby

ivpa

Oblíbená je i stránka Helpx.net, kde naleznete práci především na bio farmách.

Toto je seznam dalších worldwide dobrovolnických webů. Každá země na světě má potom svoji vlastní množinu stránek. Chcete-li tedy dobrovolničit v Kolumbii, můžete hledat i přímo kolumbijské dobrovolnické organizace.

 

Seznam dobrovolnických stránek

Workaway.info
Diskuze na Hedvábné stezce
Helpx.net
WorkingAbroad.com
GoAbroad.com
GlobalVolunteerNetwork.org
VolunteerInternational.org
Servas.org

Petr Grulich a jeho učení důchodkyně

Petr dobrovolničí

Připravil jsem pro vás krátký rozhovor s kamarádem, co dobrovolničil, když k tomu měl příležitost. Není to typický případ, kdy se někdo vydá do cizí země, aby tam pomáhal, ale třeba vás trochu namotivuje.

Petr je 25 letý kluk, který momentálně žije v Londýně. Je z Mohelnice na stáži v anglickém Nottinghamu, jenž mu zařídila škola, absolvoval zajímavou dobrovolnickou práci. Učil anglickou důchodkyni s počítačem.

Toto je můj krátký rozhovor s ním.

Jaká byla tvoje dobrovolnická zkušenost a jaké to bylo?
Dobrovolnictví jsem zažil poprvé při studiu v Nottinghamu, kde jsem se zapsal do ClickSilver Volunteering projektu – učení starších lidí (60+) jak pracovat na počítači, s mailem, s Wordem, s Googlem. Jak zůstat na internetu v bezpečí a podobný srandy.

Jak ses k této příležitosti dostal a kolik tě to stálo peněz? Co vše bylo hrazeno?
Přes nabídku z mnoha dobrovolnických možností ve škole – nestálo mě to vůbec nic (pouze tři hodiny času týdně) a ani jsem nic neměl hrazeno. Avšak při každé vyučovací lekci jsme měli možnost neomezené konzumace kávy, britských čajů, sušenek a koblih, to bylo hodně super!

Naučil ses něco nového? Stalo se ti něco nečekaného?
Vzhledem k tomu, že jsem nikdy s dobrovolnictvím zkušenost neměl (natož s učením jiných lidí v angličtině!), byl to poměrně drsný krok z komfortní zóny. Nicméně, líbilo se mi, s jakou vášní do toho Audrey šla, učila se hodně hbitě a největší pecka byla, když mi na naší poslední hodinu přinesla přání a upečený dort a dala mi 20 liber jako poděkování. Bylo to v období kolem Vánoc, takže to ještě podtrhlo ten úžasný pocit a zkušenost:)
– naučil jsem se parádně komunikovat a vysvětlovat věci jednoduše
– naučil jsem se pořádné trpělivosti
– zopakoval jsem si počítačový základy, který jsem potom nasypal i do mé babičky
– nečekal jsem, že mě Audrey přijme s takovým nadšením a už vůbec jsem nečekal, že je to i pro lidi, kteří počítač měli zapnutý pouze několikrát v životě, stejně jednoduché (naučit se základním pracem), jako to bylo pro mě, když jsem si začal se svým prvním počítačem hrát v 11ti letech
– Audrey byla první ženou, která mi kdy připravila klasický britský tea with milk (při naší první pauze – dobrý ice breaker)
– nečekal jsem, že ve mně několik týdnů dobrovolnictví zanechá tak obrovsky pozitivní zážitek

Co bys lidem, kteří chtějí něco podobného zkusit, doporučil?
Chtěl bych všem doporučit, ať do toho jdou! Myslím si, že v sobě potom každý najde báječný pocit zadostiučinění, pocit toho, že udělal skvělou věc, která byla prospěšná.

Plánuješ něco dalšího v budoucnu?
100% ano! Chtěl bych se podílet na organizaci sportovních akcí – zbožňuji spoustu sportů, takže to bude určitě můj další krok. Popřípadě bych rád zajistil další výuku na počítači (ať už mladých či starších lidí)

Ubytování zdarma a doprava zdarma

Existuje i způsob, jak v rozvinutých zemích bydlet úplně zadarmo – TrustedHouseSitters.com. Někteří lidé, kteří se na delší dobu odstěhují ze svého dpmu potřebují, aby se o něj mezitím někdo staral. A přesně to jim můžete skrze tuto službu nabídnout. Vy se majiteli staráte o dům a za to u něj zadarmo bydlíte. Podobná služba je odvezení auta, kdy někdo potřebuje dopravit nějaké auto z jedno místa na druhé. Obvykle v USA a proplatí vám benzím. Máte tak jízdu zadarmo.

Kniha Cestikon

Více naleznete v Cestikonu:

- Letenky o 70% levněji, ubytování zdarma

- Čtivá kniha s triky a příběhy

- Získejte motivaci a cestujte třeba i sami

- Jak pro začátečníky tak velmi zkušené cestovatele

» Zjistit více

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..